Δείτε το συνημμένο με το αναμορφωμένο ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων από 9 Ιουνίου 2020.

Οι μαθητές πρέπει να προσέρχονται μόνο την ώρα που ξεκινάνε τα μαθήματα και να αποχωρούν μόλις τελειώνουν τα μαθήματά τους. Δεν παραμένουν στο σχολείο!

Οι μαθητές της Γ' Τάξης να μην ξεχάσουν να φέρουν μία φωτογραφία για τα απολυτήρια και όλοι οι γονείς να έχουν ενημερώσει το σχολείο για το email στο οποίο θα παραλάβουν τον έλεγχο προόδου των μαθητών μετά τη λήξη των μαθημάτων.

Την Δευτέρα 8/6 είναι η αργία του Αγίου Πνεύματος. Την Παρασκευή 12/6 είναι η ημέρα λήξης των μαθημάτων και, σύμφωνα με το ΦΕΚ 2005  21 Μαΐου  2019 το οποίο είναι σε ισχύ, δεν διεξάγεται διδασκαλία οπότε οι μαθητές δεν θα προσέλθουν στο σχολείο.

Τη μέρα εκείνη θα πραγματοποιηθεί από τους καθηγητές η καταχώρηση βαθμολογίας Β' Τετραμήνου και η συνεδρίαση για χαρακτηρισ?ό της φοίτησης των
?αθητών/τριών. Τα αποτελέσματα προαγωγής/απόλυσης των μαθητών/τριών θα εκδοθουν αργά το μεσημέρι της Παρασκευής 12/6 και οι έλεγχοι προόδου θα στταλούν ΜΟΝΟ με e-mail στους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών την επόμενη εβδομάδα. Ενημέρωση πρόοδου των μαθητών από τους καθηγητές μπορεί να γίνεται μόνο με τηλεφωνική συνεννόηση ή e-mail.

Την επόμενη εβδομάδα και μέχρι το τέλος Ιουνίου οι καθηγητές συμμετέχουν στη διεξαγωγή των Πανελληνίων εξετάσεων ως επιτηρητές για το

λόγο αυτό δεν μπορεί να γίνει περαιτέρω παράταση του διδακτικού έτους.