ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΤΕΤΑΡΤΗ 16/9 ΟΛΑ ΤΑ ΤΜΉΜΑΤΑ ΘΑ ΣΧΟΛΑΣΟΥΝ 10:45.

ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 17/9 ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/9 ΟΛΑ ΤΑ ΤΜΉΜΑΤΑ ΘΑ ΣΧΟΛΑΣΟΥΝ 11:40.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΕΝΑ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΩΡΑΡΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ.

Τη Δευτέρα για αποφυγή συνωστισμού η προσέλευση των μαθητών στο σχολείο θα γίνεται ως εξής :

8.30 Α' και Β' Τάξη

10.15 Γ' Τάξη

Βιβλία θα μοιραστούν στους μαθητές της Β' και Γ' Τάξης.

Οι μαθητές της Α' τάξης θα ξεναγηθούν στους χώρους του σχολείου.

Την Τρίτη η προσέλευση ΟΛΩΝ των μαθητών θα γίνει στις 8.30 οπότε θα μπουν στα τμήματά τους και θα γίνει Αγιασμός με επίσκεψη του ιερέα σε κάθε τμήμα.

Βιβλία θα μοιραστούν στους μαθητές της Α΄ Τάξης.

Οι μαθητές θα σχολάνε τις μέρες αυτές στις 10.30 ή με την ολοκλήρωση της διανομής των βιβλίων ή της ξενάγησης.

Μετά από ερωτήσεις σας ενημερώνουμε ότι αν κάποιος μαθητής παρουσιάσει συμπτώματα π.χ πυρετό ΤΟ ΜΟΝΟ που προβλέπεται είναι η μεταφορά του σε ειδική αίθουσα του σχολείου και η παραλαβή του από το γονέα ή κηδεμόνα.

Ευχόμαστε Καλή και Δημιουργική Σχολική Χρονιά με Υγεία σε όλους τους μαθητές και τις οικογένειες τους.

Μετά από ενέργειες του Συλλόγου Γονέων και της Διευθυντικής ομάδας του 10ου Γυμνασίου Ηρακλείου πιστώθηκε ποσό 2.000 ? στην Σχολική Επιτροπή από την Περιφέρεια Κρήτης για ενίσχυση των υποδομών του Σχολείου. Ευχαριστούμε θερμά όσους συνέβαλαν στην προσπάθεια αυτή και την Περιφέρεια Κρήτης.